forex trading logo

W poszukiwaniu jesieni

 

W piątek 18 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w zielonej lekcji prowadzonej przez pracowników Leśnictwa Redykajny.

W tym dniu uczniowie, pod opieką nauczycieli oraz leśników, wybrali się do brąswałdzkiego lasu na poszukiwanie darów jesieni. Zbierały różnokolorowe liście i uczyły się nazw drzew, z których one opadły. Ćwiczyły swoją spostrzegawczość wyszukując ukryte w leśnej ściółce grzyby i poznawały ich nazwy. Kosze, które dzieci zabrały ze sobą, szybko się zapełniły darami lasu.

Niewątpliwą atrakcją był widok na malownicze śródleśne jeziorko Karaśnik. Wrażenia na młodych adeptach przyrody zrobiły pracowite bobry, które mają tam swoje żeremia. Dzieci chętnie wyszukiwały zaostrzone i okorowane przez te gryzonie patyki i zachowywały je sobie na pamiątkę.

Podczas prawie dwugodzinnego spaceru leśnicy opowiedzieli również uczniom o tym, jak rośnie las, pokazali leśną szkółkę i przedstawili etapy leśnej gospodarki. Dziękujemy im za poświęcony nam czas i przekazaną uczniom wiedzę.

 

Zdjęcia


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama