Wokalny sukces Klaudii

5 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbyły się gminne eliminacje do konkursu „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Warmiński Zakątek”.

Wielki sukces odniosła na nich uczennica naszej szkoły – Klaudia Wermter, która została laureatką w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum, dostając się jednocześnie do konkursu finałowego. Klaudia wyśpiewała tę nagrodę piosenką pt. „Mięta” do słów Mateusza Krautwursta i muzyki Mariana Zycha. To piosenka, którą Klaudia fantastycznie czuła oraz doskonale odnajdywała się w jej jazzowym charakterze.

Podczas konkursu finałowego, który odbył się 15 maja w Dobrym Mieście, Klaudia reprezentowała Gminę Dywity. Występowali tam uczniowie z powiatu olsztyńskiego, reprezentujących swoje gminy. Po raz kolejny Klaudia odniosła ogromny sukces i została wysoko oceniona. Komisja konkursowa przyznała jej II miejsce.

– Bardzo się cieszę z sukcesu Klaudii – mówi pani Katarzyna Szkatuła. – Jest on dla mnie doskonałym uwieńczeniem jej wieloletniej pracy nad sobą, nad warsztatem muzycznym i wokalnym. Pokazuje jej delikatność, wrażliwość i dojrzałość muzyczną. Klaudia czuła tę piosenkę i dzięki temu przekazała słuchaczom swoją autentyczność i ciekawą interpretację tego utworu.