Konkurs „Las bliżej nas” rozstrzygnięty

Dnia 26 marca odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas".

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy to test wiedzy o lesie, który uczniowie rozwiązywali indywidualnie, a zdobyte przez nich punkty sumowane były dla grupy. Kolejna część to premiera filmów nakręconych przez poszczególne grupy, których tytuł brzmiał „Leśne ciekawostki”. Ostatnim etapem były zmagania grupowe w quizie wiedzowym, polegającym m.in. na rozpoznawaniu gatunków drzew, czy głosów zwierząt.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Spręcowie,

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuławkach i Szkoła Podstawowa we Frączkach.

Wiedzę leśną uczniów oceniali: Małgorzata Błyskun – nadleśniczy Nadleśnictwa Kudypy, Anna Bartoszewicz – Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”, Jacek Przeczewski – podleśniczy Leśnictwa Redykajny, Paulina Rutkowska – Nadleśnictwo Kudypy, ekspert od edukacji przyrodniczo leśnej.

Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Kudypy oraz WFOŚiGW. Dwie najlepsze drużyny zawalczą w kolejnym, rejonowym konkursie, który odbędzie się w maju w Kudypach.

W tym roku po raz pierwszy dodatkiem do konkursu wiedzowego był konkurs plastyczny dla klas I-III. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę zatytułowaną „Co nam daje las?”. Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Mikołaj Walentynowicz, klasa II – SP Spręcowo,

II miejsce – Aleksandra Dajnowska – klasa II – SP Frączki,

III miejsce – Wiktor Bieliński – klasa I – SP Spręcowo,

wyróżnienie – Hanna Kowalikowska, klasa II – SP Spręcowo.

Gratulujemy.

Kasia