Julia Jotel laureatką konkursu na symbol

„Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”

2 października 2018 roku w Komendzie Głównej Policji w warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”. I miejsce zdobyła Julia Jotel z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie. Jej praca będzie oficjalnym logo policyjnej akcji „Świeć Przykładem” w 2019 roku.

Ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok, ogłoszono 6 grudnia 2017 roku. Został zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zainteresowanie konkursem było w całym kraju duże – praca Julii Jotel została wybrana spośród prawie 1,7 tysiąca prac, które wpłynęły do organizatora. Wyróżnienia otrzymali także Aleksandra Jotel i Krzysztof Sulej z bukwałdzkiego przedszkola.

Wszyscy uczestniczyli w uroczystej gali finałowej w Warszawie. Podczas niej Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji inspektor Zdzisław Sudoł podziękował za tak duże zainteresowanie konkursem na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku. Następnie laureatce i wyróżnionym uczniom wręczono nagrody rzeczowe oraz odblaski ze stworzonym przez Julię logo. Ponadto w ramach nagrody szkole w Bukwałdzie została przeprowadzona specjalna lekcja poświęcona bezpieczeństwu najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Gratulujemy zarówno Julii, jak i wyróżnionym przedszkolakom. Życzymy im kolejnych sukcesów, a innym dzieciom życzymy, aby przykład Julii stał się dla nich zachętą do brania udziału w konkursach.