Zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy

W poniedziałek 3 czerwca dzieci w naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy. Poniżej przedstawiamy wykonywane przez nich eksperymenty.

Bieg na orientację

Miłośnicy dobrej zabawy już po raz szósty spotkali się na naszym szkolnym Biegu na orientację – tym razem w Bukwałdzie. Odbył się on 25 maja 2019 roku – w sportowo-wiedzowych zmaganiach wzięło udział 41 uczestników podzielonych na 9 drużyn.

Uczestnicy mieli do pokonania prawie 5 km trasę, tym razem biegnącą drogami malowniczej wsi Bukwałd oraz musieli odnaleźć 12 punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie. Każdy punkt to dla drużyny zadania do rozwiązania. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznawać gatunki drzew, wykonywać zadania matematyczne i polonistyczne oraz rozwiązywać zagadki, rebusy, ale przede wszystkim uważnie czytać treść poleceń. Liczyło się również jak najszybsze pokonanie trasy. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i odszukiwaniem punktów. Na zakończenie czekała na nich kiełbaska z ogniska i drobne upominki za udział we wspólnej zabawie.

Bieg został zorganizowany przez naszą szkołę, we współpracy z Radą Rodziców, Fundacją „Prymus” oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Wsi Bukwałd. Wszystkim, którzy wsparli nas w jego organizacji, serdecznie dziękujemy.

Wokalny sukces Klaudii

5 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbyły się gminne eliminacje do konkursu „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Warmiński Zakątek”.

Wielki sukces odniosła na nich uczennica naszej szkoły – Klaudia Wermter, która została laureatką w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum, dostając się jednocześnie do konkursu finałowego. Klaudia wyśpiewała tę nagrodę piosenką pt. „Mięta” do słów Mateusza Krautwursta i muzyki Mariana Zycha. To piosenka, którą Klaudia fantastycznie czuła oraz doskonale odnajdywała się w jej jazzowym charakterze.

Podczas konkursu finałowego, który odbył się 15 maja w Dobrym Mieście, Klaudia reprezentowała Gminę Dywity. Występowali tam uczniowie z powiatu olsztyńskiego, reprezentujących swoje gminy. Po raz kolejny Klaudia odniosła ogromny sukces i została wysoko oceniona. Komisja konkursowa przyznała jej II miejsce.

– Bardzo się cieszę z sukcesu Klaudii – mówi pani Katarzyna Szkatuła. – Jest on dla mnie doskonałym uwieńczeniem jej wieloletniej pracy nad sobą, nad warsztatem muzycznym i wokalnym. Pokazuje jej delikatność, wrażliwość i dojrzałość muzyczną. Klaudia czuła tę piosenkę i dzięki temu przekazała słuchaczom swoją autentyczność i ciekawą interpretację tego utworu.

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »