Konkurs „Las bliżej nas” rozstrzygnięty

Dnia 26 marca odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas".

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy to test wiedzy o lesie, który uczniowie rozwiązywali indywidualnie, a zdobyte przez nich punkty sumowane były dla grupy. Kolejna część to premiera filmów nakręconych przez poszczególne grupy, których tytuł brzmiał „Leśne ciekawostki”. Ostatnim etapem były zmagania grupowe w quizie wiedzowym, polegającym m.in. na rozpoznawaniu gatunków drzew, czy głosów zwierząt.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Spręcowie,

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuławkach i Szkoła Podstawowa we Frączkach.

Wiedzę leśną uczniów oceniali: Małgorzata Błyskun – nadleśniczy Nadleśnictwa Kudypy, Anna Bartoszewicz – Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”, Jacek Przeczewski – podleśniczy Leśnictwa Redykajny, Paulina Rutkowska – Nadleśnictwo Kudypy, ekspert od edukacji przyrodniczo leśnej.

Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Kudypy oraz WFOŚiGW. Dwie najlepsze drużyny zawalczą w kolejnym, rejonowym konkursie, który odbędzie się w maju w Kudypach.

W tym roku po raz pierwszy dodatkiem do konkursu wiedzowego był konkurs plastyczny dla klas I-III. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę zatytułowaną „Co nam daje las?”. Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Mikołaj Walentynowicz, klasa II – SP Spręcowo,

II miejsce – Aleksandra Dajnowska – klasa II – SP Frączki,

III miejsce – Wiktor Bieliński – klasa I – SP Spręcowo,

wyróżnienie – Hanna Kowalikowska, klasa II – SP Spręcowo.

Gratulujemy.

Kasia

Filmy:

SP Bukwałd

SP Spręcowo

NSP Słupy

SP Tuławki

SP Frączki

Informujemy, że organizowany przez naszą szkołę i Nadleśnictwo Kudypy

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LESIE „LAS BLIŻEJ NAS”

odbędzie się w naszej szkole 26 marca 2019 roku w godzinach 9.00–12.00.

Szczegółowy regulamin konkursu i oświadczenie w załączniku.

Regulamin i oświadczenie

26 marca 2019 roku w godzinach 9.00–12.00

Dzień Bezpiecznego Internetu

w naszej szkole

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Tegoroczne hasło DBI brzmiało „Działajmy razem”.

Podczas zajęć warsztatowych z uczniami promowane były pozytywne zastosowania Internetu; uczono ich również zasad tolerancji i kultury zrozumienia siebie nawzajem. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne na temat bezpieczeństwa w internecie i brali udział w dyskusji tematycznej. Tworzyli też prace plastyczne. Ogłoszony został szkolny konkurs na film pt: „Stop Cyberprzemocy. Działamy razem”. Nagrodę specjalną zdobył film klasy VI, który wyróżniał się ciekawym scenariuszem, dopracowanymi rekwizytami, ciekawymi ujęciami oraz grą aktorską uczniów.

Ważną misją naszej szkoły jest szkolenie uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się w sieci. Nasi uczniowie teoretycznie wiedzę opanowali celująco. Mamy nadzieję, że w praktyce będą również dbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »