Zajęcia w Zielonej szkole w Brąswałdzie

W dniu 8 czerwca, tradycyjnie już jak co roku, udaliśmy się do Zielonej klasy przy leśniczówce pana Eugeniusza Pilguja w Brąswałdzie - na zajęcia poświęcone tematyce leśnej.

Najpierw odbyliśmy pieszą wycieczkę przez las na trasie Barkweda–Brąswałd, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć: ambonę, z której myśliwi obserwują zwierzynę, paśnik dla zwierząt, zasadzony młody las bukowy i świerkowy. Nasz przewodnik, pan Jacek Przeczewski, pokazał nam feromonową pułapkę na owady i wiele przepięknych okazów roślin w ich naturalnym środowisku.

W Zielonej klasie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i lody. Uczyliśmy się tam również rozpoznawać poroża zwierząt i nazywać członków ich rodzin. Poznaliśmy też podstawowe określenia dotyczące zwierząt leśnych wywodzące się z gwary łowieckiej. Jak zawsze zajęcia były interesujące i pogłębiły naszą wiedzę o lesie.

JM

Zajęliśmy II miejsce

W dniu 3 czerwca 2016 roku w Arboretum  w Kudypach odbył się finał międzyszkolnego konkursu wiedzy o lesie „Las bliżej nas”.

Konkurs jest organizowany przez Nadleśnictwo Kudypy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie reprezentowana przez Milenę Reddig, Klaudię Wermter i Olafa Truszczyńskiego zajęła II miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą lasu i praktycznymi umiejętnościami w rozpoznawaniu drzew. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

JM

Nasze grządki

Uczniowie klas IV-VI uczęszczający na kółko przyrodniczo-matematyczne realizowali eksperyment polegający na uprawie warzyw na podłożu zawierającym różnego rodzaju nawozy naturalne.

W grządkach wyniesionych wysiano rzodkiewkę, sałatę, szpinak, marchew, pietruszkę i koper. Nasiona sukcesywnie podlewano, pielono i obserwowano rozwój roślin. Gdy część warzyw osiągnęła odpowiednią wielkość, wykorzystano je do zrobienia sałatek. Ze szkolnego zielnika stworzonego w ramach projektu „Zielone tereny wokół szkoły” pozyskano miętę i melisę do przygotowania wody ziołowej z cytryną.

Jolanta Miller

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »