forex trading logo


Gminni mistrzowie gry w warcaby

 

8 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy – piąty Międzyszkolny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne o Puchar Fundacji „Prymus”.

Do rozgrywek przystąpiło 21 uczniów ze wszystkich gminnych szkół – ze Spręcowa, Tuławek, Frączek, Słup, Dywit i Bukwałdu. Uczniowie grali ze sobą systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-IV oraz klasy V-VII. Poziom rozgrywanych partii był wysoki i bardzo wyrównany, przesunięcia pionów na planszy przemyślane. Widać, że uczestnicy w warcaby grają dobrze, mają opracowane własne strategie i z powodzeniem je stosują.

Wśród uczniów młodszych na podium stanęli: I miejsce – Mateusz Rusaczyk (SP Spręcowo) – obronił tytuł z roku poprzedniego; II miejsce – Hanna Wanat (SP Dywity); III miejsce – Iwo Urbanowicz (SP Dywity). Wśród uczniów starszych: I miejsce zajął Szymon Kuciński (SP Spręcowo); II miejsce – Natalia Wiśniewska (SP Spręcowo); III miejsce – Mikołaj Filipkowski (NSP Słupy).

O Puchar Fundacji „Prymus” rywalizowali zwycięzcy poszczególnych kategorii – w tym przypadku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie. Ten emocjonujący pojedynek miał zaskakujący finał, gdyż zwyciężył Mateusz Rusaczyk z grupy młodszej. Gratulujemy. Zarówno Mateuszowi, jak i wszystkim uczestnikom, życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia


 

Zaskakujący finał rozgrywek

 

W miesiącach kwietniu i maju 2018 roku w naszej szkole odbył się dziewiąty już Szkolny Turniej Warcabowy. Cieszył się dużym zainteresowaniem - przy planszach zasiedli prawie wszyscy uczniowie z klas II-VII. Poziom rozgrywanych partii był wysoki, a wyniki niektórych – dużym zaskoczeniem.

Uczestnicy już od samego początku byli bardzo skupieni. Mieli świadomość, że czasami nawet jeden niewłaściwy ruch może przesądzić o wyniku partii, szczególnie gdy po drugiej stronie planszy siedzi godny nas przeciwnik.

Po zaskakujących i pełnych emocji, często długo rozgrywanych partiach, w kategorii klas II-IV pierwsze miejsce zajął Jan Janiszewski z klasy III, miejsce II – Jakub Lewandowski z klasy IV, a III – Mateusz Topa (klasa III). W klasach V-VII bezkonkurencyjny okazał się Patryk Grubert z klasy VII. Jego klasowy kolega Krystian Dobrzyński zajął II miejsce, a Katarzyna Żejmo z klasy VI III miejsce.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Super Puchar najlepszego zawodnika turnieju wygrał, co było dużym zaskoczeniem – uczeń klasy III Jan Janiszewski. Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca, reprezentowali szkołę podczas rozgrywek na V Międzyszkolnym Turnieju Gry w Warcaby Klasyczne o Puchar Fundacji „Prymus”.

Zwycięzcom szkolnych rozgrywek gratulujemy sukcesów, a wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju w następnym roku.


 

Dzień rodziny na sportowo

 

W Bukwałdzie 30 maja 2018 roku odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami zabawy byli: Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Naszą wspólną zabawę rozpoczęliśmy od programu „Mam talent”. Podczas niego dzieci prezentowały to, w czym są najlepsze. Były piękne śpiewy, akrobatyka, pokazy gry w piłkę. Po nim miał miejsce występ naszej rewelacyjnej szkolnej grupy cheerleaders.

Następnie były konkurencje sportowe. Największą popularnością cieszyła się gra „w kółko i krzyżyk” z wykorzystaniem piłek. Uczniom również bardzo podobało się zaplatanie skakanek w warkocz oraz bieg w parach z jedną związaną nogą, czy przerzucanie piłek ręcznikami.

Nie zabrakło również poczęstunku, którym były owoce, napoje i kiełbaska z grilla. Oczywiście z okazji Dnia Dziecka wszyscy mali uczestniczy zostali poczęstowani lodami, a poszczególne klasy otrzymały prezenty od Rady Rodziców.

W ten dzień każdy z uczestników miał dobry humor, a pogoda dopisała, więc wszyscy świetnie się bawili. Z pewnością spotkamy się na Dniu Rodziny w następnym roku – na kolejnej świetnej imprezie i w doskonałych nastrojach.

Zdjęcia


 

Nagrody w konkursie wojewódzkim

 

24 maja 2018 roku w Elblągu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu „Legenda obrazem naszej kultury”. Wśród osób nagrodzonych byli: uczennica i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie.

Konkurs „Legenda obrazem naszej kultury” jest jednym z działań w ramach programu „Zwierciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowych i etnicznych województwa warmińsko-mazurskiego”. Przybliżał on w formie plastycznej i literackiej różnorodność kultur naszego regionu. Na konkurs wpłynęło 192 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać ilustrację lub komiks do jednej z pięciu zaproponowanych przez organizatorów legend, nauczyciele zaś – napisać do nich scenariusz lekcji. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Klaudia Wermter za swoją ilustrację do baśni Ireny Kwinto „Największy skarb” otrzymała II miejsce, natomiast scenariuszowi lekcji opartemu na tej baśni autorstwa pana Kazimierza Kisielewa przyznano I miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama