forex trading logo

 

Regulamin Samorządu Uczniowskiego


Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016
Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Dnia 30 września 2016 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że przewodniczącą została Anna Pilguj, a zastępcą Kacper Zając. Wszystko odbyło się zgodnie z założeniami programu „Samorządy maja głos”, w którym nasza szkoła uczestnicy.

W tym dniu uczniowie wzięli udział w wyborach zgodnie z zasadami demokracji. Po podpisaniu listy otrzymywali specjalne karty do głosowania z imionami i nazwiskami kandydatów. Następnie zaznaczali wybraną przez siebie osobę i kartę wrzucali do urny. Specjalnie powołana komisja podliczyła oddane głosy. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została Ania Pilguj, a jej zastępcą – Kacper Zając. Opiekunem SU została wybrana pani Katarzyna Szkatuła.

Pamiętajmy, że Samorząd Uczniowski to przedstawiciele wszystkich uczniów. Jego praca polega m.in. na wpływaniu na życie szkoły i współdecydowanie o sprawach jej dotyczących. Jeżeli więc macie jakieś pomysły na to, co ciekawego można w szkole zrobić lub chcecie powiedzieć o jakimś problemie – zgłoście się do przedstawicieli SU. Z pewnością was wysłuchają.

AP

Zdjęcia


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

– prezentacja kandydatów

 

W dniu 29 września odbyła debata szkolna kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zaprezentowali siebie i swoje programy społeczności szkolnej i odpowiadali na zadawane im pytania.

Debacie przysłuchiwali się wszyscy uczniowie, czyli wyborcy, którzy już jutro zadecydują na kogo oddać swój głos. Kandydaci po przedstawieniu swojego programu odpowiadali na pytania z sali.

Po dzisiejszym wystąpieniu na pewno będzie łatwiej uczniom dokonać właściwego wyboru. Debata miała na celu nie tylko poznanie programu kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, ale także zapoznanie uczniów z mechanizmami wyborów samorządowych.

Zdjęcia


 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

 

W dniu 30 września 2015 roku odbyły się demokratyczne wyboru do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

Przedstawicielami uczniów zostali:

1. Oliwia Zając - przewodnicząca SU,

2. Anna Pilguj - zastępca przewodniczącej,

3. Katarzyna Żejmo – zastępca przewodniczącej,

4. Mateusz Bracław,

5. Wiktoria Jankowska,

6. Olaf Truszczyński,

7. Klaudia Wermter,

8. Kacper Zając.

Rolę opiekuna SU pełni pani Monika Gadomska.


 

Działania Samorządu Uczniowskiego

Opiekę nad SU w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 sprawują pani Iwona Słowik oraz pani Monika Gadomska.

Na początku września opiekunowie SU zorganizowali wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się dużo chętnych do pracy na rzecz szkoły. W wyniku demokratycznych wyborów szkolnych, poprzedzonych kampanią wyborczą oraz spotkaniem z kandydatami, przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Andrzej Pilguj - uczeń klasy piątej. Pozostałymi członkami SU są: Aleksandra Młynarczyk – kl. VI, Adam Banasik – kl. V, Mateusz Iwan – kl. V, Adam Jończyk –kl. V, Wiktoria Jankowska – kl. IV, Anna Pilguj – kl. III.

30 września członkowie SU - dziewczyny - z okazji Dnia Chłopaka swoim kolegom i nauczycielom rozdawały drobne upominki – lizaki, ufundowane przez SU.

Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie na uroczystym apelu złożyli nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzenia w postaci wierszyków napisanych specjalnie z myślą o każdym z nich. Wręczyli także na ręce Pani Dyrektor, w imieniu wszystkich uczniów, tort.

SU zorganizował imprezę andrzejkową. Uczniowie spędzali czas na poznawaniu tradycji andrzejkowych i wróżeniu. Wróżbom nie było końca. Przebijając serduszko, dziewczynki mogły poznać imię swego wybranka, a chłopcy wybranki. Losując obrazek z czarodziejskiej skrzynki, można było poznać swoją przyszłość, itp. Po wróżbach wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece, którą prowadził p. Młynarczyk.

Członkowie SU brali czynny udział w przygotowaniu Wigilii szkolnej oraz klasowych.

SU brał czynny udział i zorganizował wspólnie z Radą Rodziców dla uczniów naszej szkoły zabawę choinkową. Wybrano na niej króla i królową balu, którymi zostali Adam Jończyk i Aleksandra Młynarczyk. Poza zabawą uczniowie mieli także przygotowany słodki poczęstunek.

Ważnym zadaniem dla przedstawicieli SU było uczestnictwo w posiedzeniu Rady Pedagogicznej dotyczącym wystawienia ocen z zachowania.

Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Walentynki. Przez kilka dni na korytarzu wystawiona była skrzynka walentynkowa, do której uczniowie wrzucali swoje walentynki. 14 lutego członkowie SU wręczyli kartki ich adresatom.

Iwona Słowik

 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama