„Rok dla Niepodległej”

– nasze działania edukacyjne

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok szkolny 2017/2018 został przez MEN ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

W związku z tym w naszej szkole podjęliśmy szereg działań, których celem jest uczczenie tej, jakże znaczącej dla wszystkich Polaków, rocznicy.

Koncert w Domu nad Doliną

Dnia 21 listopada 2018 roku uczniowie z naszej szkoły odwiedzili „Dom nad Doliną” w Różnowie.

O godzinie 10.30 zaczął się koncert, który przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Szkatułą. Podczas niego śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne takie jak: „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza brygada” czy „Serce w plecaku” oraz recytowaliśmy wiersze. Seniorzy byli zachwyceni naszym występem, niektórzy śpiewali wraz z nami. Jeden z mieszkańców opowiadał nam historię Polski zawartą w pieśniach i wierszach, które prezentowaliśmy.

Po koncercie mieliśmy możliwość zwiedzenia domu, w którym mieszkają seniorzy i odwiedziliśmy ich pokoje. Poznaliśmy panią Tereskę, która była nauczycielką oraz panią Ulę – byłą śpiewaczkę operową. Było bardzo sympatycznie. Na pewno jeszcze nieraz tam pojedziemy.

Ola Kowalik

„Srebrny Słowik” po raz piąty

W czwartek 15 listopada 2018 roku odbył się w GOK-u w Dywitach jubileuszowy – V Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Srebrny Słowik”. Głównym organizatorem była nasza szkoła (SP Bukwałd) we współpracy z Instytutem Muzyki na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie oraz GOK Dywity. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

W artystycznej rywalizacji wzięło udział ponad 20 uczniów reprezentujących szkoły z gminy Dywity. Przepięknie zaśpiewali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej.

Grand Prix i statuetkę Srebrnego Słowika zdobyła Wiktoria Przęczek (kategoria klas III-V). Wyniki w poszczególnych kategoriach były następujące:

• klasy „0”-II: I miejsce – Hanna Bil, II miejsce – Julia Jończyk z naszego oddziału przedszkolnego, III miejsce – Lena Opieczonek-Moszczyńska;
  • klasy III-V: I miejsce – Emilia Kołodziejczyk z naszej szkoły, II miejsce – Zuzanna Kukowska, III miejsce – Anna Słowik;
  • klasy VI-VIII: I miejsce – Natalia Sopel, II miejce – Maciej Soroko, III miejsce – Klaudia Wermter z naszej szkoły; wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano: Kindze Olejko, Aleksandrze Kowalik z naszej szkoły oraz Paulinie Lefevre.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wieczornica Patriotyczna w Brąswałdzie

13 listopada w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w Izbie Pamięci im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie patriotyczną wieczornicę. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali licznie zebranym gościom pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej.

Udział w akcji „Rekord dla Niepodległej"
i odsłonięcie pamiątkowej tablicy

W naszej szkole 9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły na galowo i z przypiętymi kotylionami. Najpierw uczniowie klas starszych przedstawili montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Następnie wzięliśmy udział w akcji ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy odśpiewaliśmy hymn. Następnym punktem obchodów było odsłonięcie na podwórku szkolnym pamiątkowej tablicy upamiętniającej odzyskanie niepodległości.

Odśpiewanie hymnu – film

ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się dziś ogromnym sukcesem. O godz. 11:11

Szkolny Przegląd Wierszy Patriotycznych

W naszej szkole 6 listopada 2018 roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości odbył się Szkolny Przegląd Wierszy Patriotycznych. Uczniowie klas I-VIII, ale również zaproszeni goście, recytowali wiersze znanych polskich poetów. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego wydarzenia.

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »