Światowy Dzień Książki

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jego celem była promocja czytelnictwa wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na ochronę praw autorskich i własności intelektualnej.

Uczniowie do tego dnia przygotowywali się wspólnie z nauczycielami, czytając wybrane książki. W klasach I-III była to „Deszczowa zagadka inspektora Nielubca” autorstwa Agnieszki Tyszki, a w klasach IV-VI – „Małomówny i rodzina” Małgorzaty Musierowicz.

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym treści przeczytanych książek. Losowali pytania nie tylko związane z przeczytanymi powieściami, ale również dotyczące życiorysów autorek. Klasy przygotowały także plakaty przedstawiające zdarzenie wybrane z powieści i musiały opowiedzieć jego treść na forum szkoły. Ponadto wybrana z klasy osoba przebrała się za postać z książki, a zadaniem publiczności było odgadnięcie, kto to jest.

Podczas konkursu wszystkim dopisywały dobre humory i było dużo śmiechu. Jury w składzie: Dorota Zaręba, Krystyna Bubacz i Kazimierz Kisielew, po podliczeniu wszystkich punktów, ogłosiło wyniki. W kategorii klas I-III zwyciężyła klas I, zaś wśród klas starszych miejsce pierwsze zajęła klasa VI. Wszystkim uczniom gratulujemy wzięcia udziału w konkursie oraz przygotowania ciekawych przebrań. Zachęcamy także do czytania innych książek i poznawania przedstawionego nich świata.

Iwona Słowik, Jolanta Miller