forex trading logo

Wzięliśmy udział
w II Finale Mistrzów Kodowania

 

Dnia 1 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Finał Mistrzów Kodowania. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół biorących udział w programie – łącznie ponad 1200 uczniów i nauczycieli z 254 placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Jankowska, Olaf Truszczyński i Andrzej Pilguj wraz z opiekunem panem Kazimierzem Kisielewem.

W finale Mistrzów Kodowania prezentowane były dokonania młodych programistów. Uczniowie naszej szkoły opowiadali o tym, jak uczyli się programowania i pokazywali innym uczestnikom w sektorze efekty swojej pracy. W udzielonym wywiadzie zachęcali zaś swoich kolegów z innych placówek do wzięcia udziału w programie.
Pobyt na podsumowaniu Mistrzów Kodowania był dla uczniów również okazją do zwiedzenia Stadionu Narodowego oraz pogrania w piłkę na jego murawie. Na specjalnym stoisku przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik mogli wykonywać wiele ciekawych eksperymentów i wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zabawach.
Mimo, że pobyt w Warszawie był długi, miło spędzili czas i wracali do domu zadowoleni i pełni energii.

K.K.


 

 

Chcemy być Mistrzami Kodowania

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. W naszej szkole udział w programie biorą udział uczniowie z klas III-VI. Zajęcia prowadzą pan Kazimierz Kisielew i pani Małgorzata Rudnicka.

Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 8 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach. Udział w programie jest bezpłatny. Nasi uczniowie samodzielnie uczą się tworzyć proste skrypty i wspólnie dochodzą do najlepszych rozwiązań programistycznych. mamy nadzieję, że w przyszłości dzięki umiejętność programowania będzie procentować i ułatwi im start w dorosłe życie.

O wrażenia z zajęć zapytaliśmy naszych uczniów. Przedstawiamy je poniżej.

Wiktoria: Bardzo lubię zajęcia ze Scratcha. Można tworzyć fajne gry. Czasem tworzenie takiej gry jest bardzo trudne i dzięki temu możemy nauczyć się programować. Ostatnio uczyliśmy się robić tak, aby piłka sama omijała przeszkody.

Mateusz: Lubię chodzić na zajęcia ze Scratcha, bo mogę nauczyć się kodować i tworzyć gry. Ostatnio robiliśmy labirynt. Stajemy się powoli programistami i w przyszłości będziemy mogli tworzyć gry.

Olaf: Mistrzowie kodowania są fajni, ponieważ uczymy się kodować i tworzyć gry. Lubię te zajęcia, bo stajemy się programistami.

Adam: Bardzo mi się podobają zajęcia z Mistrzów Kodowania, bo są bardzo ciekawe i się bawimy na nich. Przyda mi się to w przyszłości, bo chcę zostać informatykiem.

Mateusz: Na zajęciach Mistrzowie Kodowania podoba mi się to, że tworzy się różne rzeczy. Podoba mi się to, że również wszystko jest jasno opisane w tym programie.

Mateusz: Na zajęciach Mistrzowie Kodowania głównie podoba mi się to, że możemy stworzyć własne gry.

Kamil: Podoba mi się w tym programie gra i zabawa. Możemy w nim stworzyć grę. Możemy ją też udostępnić innym osobom.

Andrzej: Podobało mi się, jak kodowaliśmy w Scratchu. Podobało mi się głównie to, że tworzyliśmy różne rzeczy takie jak labirynt czy odbijającą się piłeczkę. Podobały mi się też gry innych ludzi.

 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama