Konkurs „Las bliżej nas” rozstrzygnięty

Dnia 26 marca odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas".

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy to test wiedzy o lesie, który uczniowie rozwiązywali indywidualnie, a zdobyte przez nich punkty sumowane były dla grupy. Kolejna część to premiera filmów nakręconych przez poszczególne grupy, których tytuł brzmiał „Leśne ciekawostki”. Ostatnim etapem były zmagania grupowe w quizie wiedzowym, polegającym m.in. na rozpoznawaniu gatunków drzew, czy głosów zwierząt.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Spręcowie,

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuławkach i Szkoła Podstawowa we Frączkach.

Wiedzę leśną uczniów oceniali: Małgorzata Błyskun – nadleśniczy Nadleśnictwa Kudypy, Anna Bartoszewicz – Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”, Jacek Przeczewski – podleśniczy Leśnictwa Redykajny, Paulina Rutkowska – Nadleśnictwo Kudypy, ekspert od edukacji przyrodniczo leśnej.

Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Kudypy oraz WFOŚiGW. Dwie najlepsze drużyny zawalczą w kolejnym, rejonowym konkursie, który odbędzie się w maju w Kudypach.

W tym roku po raz pierwszy dodatkiem do konkursu wiedzowego był konkurs plastyczny dla klas I-III. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę zatytułowaną „Co nam daje las?”. Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Mikołaj Walentynowicz, klasa II – SP Spręcowo,

II miejsce – Aleksandra Dajnowska – klasa II – SP Frączki,

III miejsce – Wiktor Bieliński – klasa I – SP Spręcowo,

wyróżnienie – Hanna Kowalikowska, klasa II – SP Spręcowo.

Gratulujemy.

Kasia

Filmy:

SP Bukwałd

SP Spręcowo

NSP Słupy

SP Tuławki

SP Frączki

Informujemy, że organizowany przez naszą szkołę i Nadleśnictwo Kudypy

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LESIE „LAS BLIŻEJ NAS”

odbędzie się w naszej szkole 26 marca 2019 roku w godzinach 9.00–12.00.

Szczegółowy regulamin konkursu i oświadczenie w załączniku.

Regulamin i oświadczenie

26 marca 2019 roku w godzinach 9.00–12.00

Konkurs wiedzy o lesie rozstrzygnięty

Dnia 28 marca 2018 w naszej szkole odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas”. Był to nasz mały jubileusz, piąta edycja konkursu, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bukwałdzie we współpracy z Nadleśnictwem Kudypy.

W tym roku w komisji konkursowej zasiedli leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy: Paulina Rutkowska – przewodnicząca oraz Jacek Przeczewski oraz Jerzy Korzeniewski - prezes Koła Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”. W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół Gminy Dywity.

Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania testem indywidualnym sprawdzającym ich wiedzę przyrodniczo-leśną. Kolejnym etapem było przedstawienie przygotowanej prezentacji, której temat brzmiał: „Drewno - surowiec doskonały”. Ostatnim etapem był drużynowy quiz wiedzowy. Ten etap zawsze wzbudza najwięcej emocji, a zadaniem drużyn było rozpoznawanie drzew, zwierząt oraz rozwiązanie krzyżówki w jak najkrótszym czasie.

Po podsumowaniu punktów z poszczególnych etapów, komisja ogłosiła swój werdykt: I miejsce - zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie w składzie: Maria Dąbkowska, Zuzanna Suchowiecka i Julian Wilk. II miejsce ex aequo zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie w składzie: Aleksandra Pilguj, Karolina Laszuk i Oliwia Suchecka oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach - Aleksandra Mazur, Julia Czarnecka i Patrycja Leszczyńska. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dywitach w składzie: Rafał Bieńkowski, Weronika Gollan i Igor Symonajc.

Gratulujemy uczniom imponującej wiedzy i wyników w konkursie. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do udziału w nim. W sposób szczególny dziękujemy Nadleśnictwu Kudypy za sponsorowanie nagród dla wszystkich startujących drużyn. Pani Paulinie Rutkowskiej zaś za ogromne zaangażowanie, przygotowanie pytań testowych oraz quizu wiedzowego.

Kasia

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »