Spektakl na podstawie barkwedzkich opowieści PDF Drukuj Email

Spektakl

na podstawie barkwedzkich opowieści

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Tratwa” pt. „Spektakl na podstawie barkwedzkich opowieści”. Projekt realizowany będzie od 10 września do 7 listopada 2019 roku, a skierowany jest do mieszkańców wsi Barkweda oraz chętnych mieszkańców sąsiednich wsi (Brąswałd, Bukwałd) zarówno dorosłych, jak i do dzieci, w tym uczniów Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie. W spektaklu (jako aktorzy) i przygotowaniach (wykonanie inscenizacji, przygotowanie muzyki) będzie brało udział ok. 40 osób w wieku 5 - 75 lat.
Tematem pracy projektowej będą zasłyszane, lokalne opowieści, które ożyją podczas spektaklu i zapewne na długo „zapiszą się” w pamięci zbiorowej mieszkańców, zarówno młodszych, jak i starszych.
Chętni uczniowie naszej szkoły będą współtworzyli wydarzenie poprzez przygotowanie oprawy muzycznej i wykonanie pieśni podczas trwania spektaklu.

Harmonogram działań projektowych:

• 10-20 września 2019 r. - przeprowadzenie wywiadów, wyłonienie z nich opowieści i tematu spektaklu.
  • 15-20 września 2019 r. - promocja wydarzenia (plakaty, media społecznościowe, strona www Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie, „poczta pantoflowa”).
  • 20-31 września 2019 r. - przygotowanie scenariusza Spektaklu.
  • 01-31 października 2019 r.:
  1. Spotkania warsztatowe/próby z chętnymi lokalnymi mieszkańcami, scenarzystą i reżyserem.
  2. Przygotowywanie oprawy muzycznej i dzieci w szkole do występu w Spektaklu z adekwatnie dobranymi pieśniami.
  3. Przygotowywanie koncertu muzyki tradycyjnej.
  • 25-30 października 2019 r. - przygotowanie i dystrybucja zaproszeń na wydarzenie.
  • początek listopada (do 07 listopada) - Spektakl oraz koncert muzyki tradycyjnej na Świetlicy Wiejskiej w Barkwedzie.

Zapraszamy chętnych uczniów do aktywnego włączania się w przygotowania i występów w "Spektaklu na podstawie barkwedzkich opowieści".