tydzień po warmińsku PDF Drukuj Email

Tydzień po warmińsku

W naszej szkole w dniach 16 i 18 września 2019 roku realizowany był projekt „Tydzień po warmińsku”. Organizatorem projektowych działań była Fundacja „Prymus”.

W poniedziałek (16 września) klasy I-III uczestniczyły w warsztatach, na których poznawały tańce i śpiewy warmińskie. W środę zaś – 18 września – w zajęciach warsztatowych z rękodzieła uczestniczyli starsi uczniowie – z klas IV-VIII. Podzieleni na dwie grupy, pod czujnym okiem pań prowadzących, malowali na szkle warmińskie wzory.
Podsumowanie wszystkich działań projektowych odbędzie się w Brąswałdzie 21 września (sobota) o godzinie 10.00 podczas Pikniku Warmińskiego. Uczestnicy spotykają się przy budynku dawnej szkoły, skąd nastąpi uroczysty przemarsz na polanę przy przystani kajakowej. Podczas festynu zostaną również nagrodzeni laureaci konkursu plastycznego „Nasza Warmia”.

Zdjęcia z warsztatów tanecznych i śpiewu

Zdjęcia z warsztatów rękodzieła