Nagrody w konkursie wojewódzkim

24 maja 2018 roku w Elblągu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu „Legenda obrazem naszej kultury”. Wśród osób nagrodzonych byli: uczennica i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie.

Konkurs „Legenda obrazem naszej kultury” jest jednym z działań w ramach programu „Zwierciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowych i etnicznych województwa warmińsko-mazurskiego”. Przybliżał on w formie plastycznej i literackiej różnorodność kultur naszego regionu. Na konkurs wpłynęło 192 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać ilustrację lub komiks do jednej z pięciu zaproponowanych przez organizatorów legend, nauczyciele zaś – napisać do nich scenariusz lekcji. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Klaudia Wermter za swoją ilustrację do baśni Ireny Kwinto „Największy skarb” otrzymała II miejsce, natomiast scenariuszowi lekcji opartemu na tej baśni autorstwa pana Kazimierza Kisielewa przyznano I miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.