Konkurs wiedzy o lesie rozstrzygnięty

Dnia 28 marca 2018 w naszej szkole odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas”. Był to nasz mały jubileusz, piąta edycja konkursu, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bukwałdzie we współpracy z Nadleśnictwem Kudypy.

W tym roku w komisji konkursowej zasiedli leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy: Paulina Rutkowska – przewodnicząca oraz Jacek Przeczewski oraz Jerzy Korzeniewski - prezes Koła Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”. W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół Gminy Dywity.

Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania testem indywidualnym sprawdzającym ich wiedzę przyrodniczo-leśną. Kolejnym etapem było przedstawienie przygotowanej prezentacji, której temat brzmiał: „Drewno - surowiec doskonały”. Ostatnim etapem był drużynowy quiz wiedzowy. Ten etap zawsze wzbudza najwięcej emocji, a zadaniem drużyn było rozpoznawanie drzew, zwierząt oraz rozwiązanie krzyżówki w jak najkrótszym czasie.

Po podsumowaniu punktów z poszczególnych etapów, komisja ogłosiła swój werdykt: I miejsce - zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie w składzie: Maria Dąbkowska, Zuzanna Suchowiecka i Julian Wilk. II miejsce ex aequo zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie w składzie: Aleksandra Pilguj, Karolina Laszuk i Oliwia Suchecka oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach - Aleksandra Mazur, Julia Czarnecka i Patrycja Leszczyńska. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dywitach w składzie: Rafał Bieńkowski, Weronika Gollan i Igor Symonajc.

Gratulujemy uczniom imponującej wiedzy i wyników w konkursie. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do udziału w nim. W sposób szczególny dziękujemy Nadleśnictwu Kudypy za sponsorowanie nagród dla wszystkich startujących drużyn. Pani Paulinie Rutkowskiej zaś za ogromne zaangażowanie, przygotowanie pytań testowych oraz quizu wiedzowego.

Kasia