Konkurs „Co jest typowe dla Niemiec?”

7 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno-językowy „Was ist typisch Deutsch?” - co jest typowe dla Niemiec?, z czym kojarzą ci się Niemcy i język niemiecki?

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań wśród uczniów językiem niemieckim i kulturą Niemiec, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych oraz umożliwienie im zaprezentowania artystycznych i twórczych umiejętności. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII. Uczniowie wykonali piękne prace, wykorzystując przy tym różne techniki plastyczne. Komisja konkursowa wyróżniła pracę Patryka Gruberta. I miejsce zajęła Klaudia Wermter, II miejsce - Wiktoria Wilga, III miejsce zaś Dawid Rutkowski.

Po rozstrzygnięciu konkursu prace zostały wyeksponowane w szkole. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była pani Joanna Emilian, która w naszej szkole uczy języka niemieckiego.