Wspólne czytanie z Mikołajkiem

W środę 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole kolejny raz zorganizowano wydarzenie czytelnicze „Mikołajki z Mikołajkiem”. Odbyło się ono w ramach realizacji projektów czytelniczych „Czytające przedszkola” i „PoczytajMy”.

Na jednej godzinie lekcyjnej w tym dniu w każdej klasie nauczyciele, uczniowie i rodzice czytali sobie nawzajem fragmenty popularnej książki Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempe „Mikołajek” oraz inne teksty z lubianych przez dzieci książek (m.in. „Koszmarnego Karolka” Francesci Simon).

Realizatorzy tych działań chcą poprzez wspólne czytanie zachęcić rodziców do tego, aby razem ze swoimi dziećmi czytali w domach, gdyż to rozwija wyobraźnię oraz pozwala na poznawanie piękna i bogactwa języka polskiego. Jest wiele ciekawych książek, które z pewnością zainteresują uczniów.

W tym dniu wszyscy wystąpili w czerwonych mikołajkowych czapeczkach. Rodzice i uczniowie czuli przyjemność i satysfakcję z czytania, a stres mijał już po przeczytaniu pierwszych słów. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali zabawnych opowiadań i często śmiali się w tych samych momentach.

Realizatorzy „Mikołajków z Mikołajkiem” pragną, we współpracy z rodzicami, już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach pasję do czytania książek. Chroni to je przed uzależnieniem od wszelakiego typu mediów elektronicznych i jest łatwym i prostym sposobem na stymulowanie rozwoju dziecka. Potrzebna jest tylko dobra wola i chęć rodziców, aby codziennie poświęcić kilka minut na czytanie książki swojemu dziecku.