99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły na galowo. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas starszych w ciekawy sposób przedstawili historię walk Polaków o odzyskanie niepodległości.

Podczas zwiedzania muzeum historycznego nagle znajdujące się tam woskowe figury ożywają i to one stają się przewodnikami dla szkolnej wycieczki. Opowiadają im barwnie i emocjonalnie o rozbiorach i walkach powstańczych w XIX w, a także o Józefie Piłsudskim i dacie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

Całość została pięknie poprzeplatana naszymi narodowymi patriotycznymi pieśniami, wspólnie wykonywanymi przez całą szkolną społeczność.