Warsztaty językowe z wolontariuszkami

10 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie odbyły się warsztaty językowe. Prowadziły je dwie młode wolontariuszki – Bianca z Rumunii i Panthea z Iranu. Przyjechały one do szkoły w Dywitach za pośrednictwem organizacji Aiesec.

W bukwałdzkiej szkole wolontariuszki przedstawiły uczniom prezentacje na temat swoich krajów. Po nich zaś cierpliwie odpowiadały na liczne pytania, oczywiście zadawane w języku angielskim. Uczniowie byli ciekawi, jak wygląda życie w ich ojczystych krajach i jak w ich narodowych językach, rumuńskim i perskim, brzmią podstawowe zwroty i wyrażenia.

Następnie miała miejsce praca w grupach, podczas której uczniowie tworzyli plakaty z podstawowymi zwrotami w czterech językach: polskim, angielskim, rumuńskim i perskim, oczywiście pod czujnym okiem zaproszonych wolontariuszek. Po prezentacji prac, które z pewnością poszerzyły świadomość językową uczniów, wysłuchano pieśni w różnych językach i podziękowano dziewczynom za poświęcony czas.