Tabliczka mnożenia na sportowo

28 września 2017 roku obchodzony jest, cieszący się ogromną popularnością, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku już po raz kolejny wzięli w niej udział uczniowie z naszej szkoły.

Uczniowie na lekcjach matematyki przypominani i utrwalali tabliczkę mnożenia. Przeprowadzono w każdej klasie wybór eksperta tabliczki mnożenia. W dniu podsumowującym akcję spośród nich wyłoniono szkolnego mistrza. Został w nim uczeń klasy szóstej Bartosz Mendrzycki.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas brali udział w czterech konkurencjach sportowo-matematycznych: królowa skakanki, szalone hula hop, mistrz golfa, król kręgli. W każdej z tych konkurencji, oprócz sprawności fizycznej, trzeba było się wykazać znajomością tabliczki mnożenia. W konkursach sportowo-matematycznych wygrała klasa ósma. Uczniowie otrzymali grę familijną, w którą mogą grać na zajęciach z wychowawcą. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali zaś drobne upominki. Można było również wziąć udział w konkursach matematycznych, pomalować kolorowankę i świetnie się bawić, utrwalając jednocześnie tabliczkę mnożenia.

AK