Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

- informacja

Zawody matematyczne na Uniwersytecie

18 maja 2017 roku piątka uczniów z klasy VI miała zaszczyt przestąpić progi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przyczynkiem ku temu był udział w XV edycji Zawodów Matematycznych.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Klaudia Wermter, Patryk Grubert, Oliwia Zając, Kacper Zając i Anna Pilguj. Zostaliśmy ciepło przyjęci, czuliśmy się tam jak u siebie. Myślę, że było warto spróbować swoich sił w matematycznym pojedynku z uczniami z innych szkół.

W tym roku została utworzona również Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna – portal matematyczny prowadzony przez UWM, gdzie umieszczane są m.in. zadania opracowywane przez uczniów. Wśród nich znajduje się zadanie dotyczące prędkości opracowane przez Oliwię Zając oraz artykuł „Liczba 22” autorstwa Klaudii Wermter.

Krystyna Orłowska

- współorganizator XV Zawodów Matematycznych na UWM