Gminni mistrzowie gry w warcaby

8 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy – piąty Międzyszkolny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne o Puchar Fundacji „Prymus”.

Do rozgrywek przystąpiło 21 uczniów ze wszystkich gminnych szkół – ze Spręcowa, Tuławek, Frączek, Słup, Dywit i Bukwałdu. Uczniowie grali ze sobą systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-IV oraz klasy V-VII. Poziom rozgrywanych partii był wysoki i bardzo wyrównany, przesunięcia pionów na planszy przemyślane. Widać, że uczestnicy w warcaby grają dobrze, mają opracowane własne strategie i z powodzeniem je stosują.

Wśród uczniów młodszych na podium stanęli: I miejsce – Mateusz Rusaczyk (SP Spręcowo) – obronił tytuł z roku poprzedniego; II miejsce – Hanna Wanat (SP Dywity); III miejsce – Iwo Urbanowicz (SP Dywity). Wśród uczniów starszych: I miejsce zajął Szymon Kuciński (SP Spręcowo); II miejsce – Natalia Wiśniewska (SP Spręcowo); III miejsce – Mikołaj Filipkowski (NSP Słupy).

O Puchar Fundacji „Prymus” rywalizowali zwycięzcy poszczególnych kategorii – w tym przypadku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie. Ten emocjonujący pojedynek miał zaskakujący finał, gdyż zwyciężył Mateusz Rusaczyk z grupy młodszej. Gratulujemy. Zarówno Mateuszowi, jak i wszystkim uczestnikom, życzymy kolejnych sukcesów.