Zaskakujący finał rozgrywek

W miesiącach kwietniu i maju 2018 roku w naszej szkole odbył się dziewiąty już Szkolny Turniej Warcabowy. Cieszył się dużym zainteresowaniem - przy planszach zasiedli prawie wszyscy uczniowie z klas II-VII. Poziom rozgrywanych partii był wysoki, a wyniki niektórych – dużym zaskoczeniem.

Uczestnicy już od samego początku byli bardzo skupieni. Mieli świadomość, że czasami nawet jeden niewłaściwy ruch może przesądzić o wyniku partii, szczególnie gdy po drugiej stronie planszy siedzi godny nas przeciwnik.

Po zaskakujących i pełnych emocji, często długo rozgrywanych partiach, w kategorii klas II-IV pierwsze miejsce zajął Jan Janiszewski z klasy III, miejsce II – Jakub Lewandowski z klasy IV, a III – Mateusz Topa (klasa III). W klasach V-VII bezkonkurencyjny okazał się Patryk Grubert z klasy VII. Jego klasowy kolega Krystian Dobrzyński zajął II miejsce, a Katarzyna Żejmo z klasy VI III miejsce.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Super Puchar najlepszego zawodnika turnieju wygrał, co było dużym zaskoczeniem – uczeń klasy III Jan Janiszewski. Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca, reprezentowali szkołę podczas rozgrywek na V Międzyszkolnym Turnieju Gry w Warcaby Klasyczne o Puchar Fundacji „Prymus”.

Zwycięzcom szkolnych rozgrywek gratulujemy sukcesów, a wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju w następnym roku.