Matematyka na wesoło

W naszej szkole 26 kwietnia został zorganizowany „Dzień Matematyki na Wesoło”. Głównym jego celem było promowanie matematyki oraz udowodnienie i pokazanie, że może być ona przyjemna i wesoła dla każdego ucznia.

Zabawa z matematyką rozpoczęła się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród przez panią dyrektor Dorotę Zaręba za udział w konkursie plastycznym „Matematyka na wesoło”. Uczniowie mieli w nim za zadanie wykonać pracę w postaci mema lub komiksu związanego z matematyką. W tym konkursie nagrodzone zostało pierwsze i drugie miejsce, które zajęły odpowiednio Klaudia Wermter i Milena Dobrzyńska.

Następnie zostali wyczytani uczniowie z poszczególnych klas (klasa IV - Karolina Laszuk, klasa V – Bartosz Mendrzycki, klasa VI – Katarzyna Żejmo, klasa VII – Patryk Grubert), którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach klasowych „Rachmistrz”. Dzięki najlepiej napisanym testom stali się oni reprezentantami szkoły, którzy w kolejnym etapie walczyli o nagrody dla siebie i cukierki dla kibicującym im uczniom.

Reprezentanci wzięli udział w teleturnieju, w którym musieli odpowiedzieć na 12 pytań. Każda prawidłowa odpowiedź na pytanie była punktowana odpowiednią ilością piłek umieszczanych w „mierniku wiedzy”. Uczestniczy mieli oczywiście do dyspozycji trzy koła ratunkowe w postaci: „pół na pół”, „telefonu do przyjaciela” i „pytania do publiczności”. Na koniec zostali ocenieni przez głównego sędziego w osobie pani dyrektor.

Uczniowie dobrze się bawili, a dzięki swoim umiejętnościom matematycznym osiągnęli najlepszy wynik w „mierniku wiedzy” i otrzymali nagrody. Został również ogłoszony i nagrodzony najlepszy „Szkolny Rachmistrz”, którym został Bartosz Mendrzycki.

Jak ważnym przedmiotem jest matematyka, uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się dzięki zaproszonemu gościowi, który pokrótce opowiedział o tym, na czym polega jego praca i jaką wiedzę matematyczną musiał przyswoić, aby móc ją wykonywać. Na koniec opowiedział uczniom o swoim hobby oraz pokazał im samochód przystosowany do wyścigów.

Monika Łuniewska