Biegi przełajowe w Brąswałdzie

W dniu 3 października 2017 roku odbyły się biegi przełajowe w Brąswałdzie. Na łąkach przy stanicy kajakowej rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkół gminy Dywity.

Szkołę Podstawową w Bukwałdzie reprezentowali następujący zawodnicy: Kornelia Wieliczko, Bartosz Mendrzycki, Jan Roszczyk, Katarzyna Żejmo, Oliwia Suchecka i Krystian Dobrzyński. Dobrze pobiegli w swoich kategoriach. Na szczególne uznanie zasługuje Krystian Dobrzyński, który wywalczył III miejsce.

Zdobyliśmy aż 4 medale

Dnia 20 września 2017 roku na Stadionie Komunalnym w Dywitach odbyły się zawody lekkoatletyczne. Szkołę Podstawową w Bukwałdzie reprezentowało dziewięcioro zawodników.

Zawody rozgrywane były w następujących dyscyplinach: biegach indywidualnych na 60, 100, 200, 300 oraz 600 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Nasi uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją. Na szczególne uznanie zasługuje Kornelia Wieliczko, która aż dwukrotnie stawała na podium.

Klasyfikacja poszczególnych zawodników:

• Kornelia Wieliczko: 2. miejsce w biegu na 200 m, 2. miejsce w rzucie piłeczką palantową.
  • Krystian Dobrzyński: 2. miejsce w biegu na 600 m.
  • Oliwia Suchecka: 3. miejsce w skoku w dal.

BarMal

Zawody lekkoatletyczne w Rybnie

30 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzygminnych Zawodach Lekkoatletycznych na stadionie w Rybnie.

Z naszej szkoły gminę reprezentowali następujący uczniowie: Emilia Brewka, Oliwia Suchecka, Kacper Zając, Oliwia Zając, Patryk Grubert, Krystian Dobrzyński i Anna Pilguj. Uczniowie startowali w biegach na 60m, 100m i 300m oraz wykonywali skok w dal. Mimo, iż nie zajęli miejsc na podium, walczyli z dużą determinacją i wytrwałością, czym z pewnością przyczynili się do tego, iż w ogólnej klasyfikacji zawody wygrali zawodnicy z gminy Dywity.

Rywalizowaliśmy w Brąswałdzie

30 września odbyły się Mistrzostwa Gminy Dywity w Biegach Przełajowych w Brąswałdzie. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Brewka, Jan Roszczyk, Bartosz Mendrzycki, Patryk Grubert i Krystian Dobrzyński.

Emilia, Jaś i Bartek rywalizowali w biegu na 600 metrów, starsi zaś, czyli Patryk i Krystian – na dystansie 1 kilometra. Mimo, iż nie udało im się wywalczyć miejsc medalowych, to uplasowali się w czołówkach swoich biegów. Dzięki temu w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy jeszcze większych sportowych sukcesów.

Więcej artykułów…