Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września 2016 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że przewodniczącą została Anna Pilguj, a zastępcą Kacper Zając. Wszystko odbyło się zgodnie z założeniami programu „Samorządy maja głos”, w którym nasza szkoła uczestnicy.

W tym dniu uczniowie wzięli udział w wyborach zgodnie z zasadami demokracji. Po podpisaniu listy otrzymywali specjalne karty do głosowania z imionami i nazwiskami kandydatów. Następnie zaznaczali wybraną przez siebie osobę i kartę wrzucali do urny. Specjalnie powołana komisja podliczyła oddane głosy. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została Ania Pilguj, a jej zastępcą – Kacper Zając. Opiekunem SU została wybrana pani Katarzyna Szkatuła.

Pamiętajmy, że Samorząd Uczniowski to przedstawiciele wszystkich uczniów. Jego praca polega m.in. na wpływaniu na życie szkoły i współdecydowanie o sprawach jej dotyczących. Jeżeli więc macie jakieś pomysły na to, co ciekawego można w szkole zrobić lub chcecie powiedzieć o jakimś problemie – zgłoście się do przedstawicieli SU. Z pewnością was wysłuchają.

AP

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

– prezentacja kandydatów

W dniu 29 września odbyła debata szkolna kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zaprezentowali siebie i swoje programy społeczności szkolnej i odpowiadali na zadawane im pytania.

Debacie przysłuchiwali się wszyscy uczniowie, czyli wyborcy, którzy już jutro zadecydują na kogo oddać swój głos. Kandydaci po przedstawieniu swojego programu odpowiadali na pytania z sali.

Po dzisiejszym wystąpieniu na pewno będzie łatwiej uczniom dokonać właściwego wyboru. Debata miała na celu nie tylko poznanie programu kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, ale także zapoznanie uczniów z mechanizmami wyborów samorządowych.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

W dniu 30 września 2015 roku odbyły się demokratyczne wyboru do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

Przedstawicielami uczniów zostali:

1. Oliwia Zając - przewodnicząca SU,

2. Anna Pilguj - zastępca przewodniczącej,

3. Katarzyna Żejmo – zastępca przewodniczącej,

4. Mateusz Bracław,

5. Wiktoria Jankowska,

6. Olaf Truszczyński,

7. Klaudia Wermter,

8. Kacper Zając.

Rolę opiekuna SU pełni pani Monika Gadomska.

Działania Samorządu Uczniowskiego

Opiekę nad SU w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 sprawują pani Iwona Słowik oraz pani Monika Gadomska.

Na początku września opiekunowie SU zorganizowali wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się dużo chętnych do pracy na rzecz szkoły. W wyniku demokratycznych wyborów szkolnych, poprzedzonych kampanią wyborczą oraz spotkaniem z kandydatami, przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Andrzej Pilguj - uczeń klasy piątej. Pozostałymi członkami SU są: Aleksandra Młynarczyk – kl. VI, Adam Banasik – kl. V, Mateusz Iwan – kl. V, Adam Jończyk –kl. V, Wiktoria Jankowska – kl. IV, Anna Pilguj – kl. III.

30 września członkowie SU - dziewczyny - z okazji Dnia Chłopaka swoim kolegom i nauczycielom rozdawały drobne upominki – lizaki, ufundowane przez SU.

Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie na uroczystym apelu złożyli nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzenia w postaci wierszyków napisanych specjalnie z myślą o każdym z nich. Wręczyli także na ręce Pani Dyrektor, w imieniu wszystkich uczniów, tort.

SU zorganizował imprezę andrzejkową. Uczniowie spędzali czas na poznawaniu tradycji andrzejkowych i wróżeniu. Wróżbom nie było końca. Przebijając serduszko, dziewczynki mogły poznać imię swego wybranka, a chłopcy wybranki. Losując obrazek z czarodziejskiej skrzynki, można było poznać swoją przyszłość, itp. Po wróżbach wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece, którą prowadził p. Młynarczyk.

Członkowie SU brali czynny udział w przygotowaniu Wigilii szkolnej oraz klasowych.

SU brał czynny udział i zorganizował wspólnie z Radą Rodziców dla uczniów naszej szkoły zabawę choinkową. Wybrano na niej króla i królową balu, którymi zostali Adam Jończyk i Aleksandra Młynarczyk. Poza zabawą uczniowie mieli także przygotowany słodki poczęstunek.

Ważnym zadaniem dla przedstawicieli SU było uczestnictwo w posiedzeniu Rady Pedagogicznej dotyczącym wystawienia ocen z zachowania.

Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Walentynki. Przez kilka dni na korytarzu wystawiona była skrzynka walentynkowa, do której uczniowie wrzucali swoje walentynki. 14 lutego członkowie SU wręczyli kartki ich adresatom.

Iwona Słowik