Urodziny Julki

Jeździ, lata, pływa

- 28 kwietnia 2016 roku

Dzień Marchewki 2016

Poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. Królowała w nim oczywiście marchewka.

W tym dniu wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a nasza sala zamieniła się w „marchewkowe pole”.

Wcześniej, przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.

Wszystkie działania przedszkolaków w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem - rodziny marchewki, zabawa zręcznościowa - zajączki na polu marchewkowym, słuchowisko „Królewna marchewka”. Dzieci wykonały portrety „Marchewkowej Panienki”, bawiły się w marchewkową matematykę, były również zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.

Na zakończenie odbyła się degustacja surowej, gotowanej i suszonej marchewki oraz soku marchewkowego. Odbył się też quiz na temat wiadomości zdobytych w trakcie zajęć zabaw w ciągu dnia. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.

IS

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2016 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przybyły ubrane na niebiesko.

Dzień Wody miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Podczas wspólnego świętowania dzieci utrwaliły sposoby oszczędzania wody w domu i w przedszkolu, dowiedziały się, do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin i zwierząt. Dużą radość sprawiło przedszkolakom wykonanie portretu Kropelki oraz rozwiązywanie zagadek słuchowych pod hasłem: „Odgłosy Wody”.

Na zakończenie przedszkolaki rozpoczęły projekt „Akwarium”, w którym przez tydzień kolejno wykonywały elementy do własnego akwarium. Pierwszego dnia pomalowały kartonik wewnątrz na niebiesko i zrobiły fale. Kolejnym etapem było oklejenie pudełka na zewnątrz. Trzeciego dnia dzieci wykonały rybki, kraby i skrzynie skarbów. Na zakończenie wszystkie elementy zostały umieszczone w akwarium. Po tygodniu pracy powstała wystawa akwariów. Efekt był super.

Iwona Słowik

« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »