1. JĘZYK ANGIELSKI

2 grupy; średnio na każdą grupę przypadnie 2 godziny/tydzień, co przez 20 miesięcy (IX-2018-VI 2019 oraz IX 2019-VI 2020) prowadzenia zajęć edukacyjnych stanowi 316 godz. Min. 12 rodziców weźmie udział w zajęciach pokazowych (2 x w roku). Tematyka: obszary tematyczno leksykalne: kolory; liczby 1-10, członkowie rodziny; zabawki; zwierzęta; przybory szkolne; wyposażenie sali; części ciała; nazwy ubrań; artykuły żywnościowe itp. Za zajęcia odpowiada. Lider. Zaj. w projekcie będą realizowane przez okres co najmniej 18 miesięcy, jednostka godzinowa to 30 minut.

2. ROBOTYKA

Dzieci bawiąc się:

- konstruują i programują roboty,

- poznają podstawowe elementy informatyki i mechaniki takie jak: osie, przekładnie, silniki, czujniki, pętle i wątki.

Podczas warsztatów dzieci:

- zdobywają wiedzę z zakresu konstruowania i programowania,

- uczą się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole,

- umacniają wiarę we własne możliwości,

- rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania.

Zajęcia w projekcie będą realizowane przez okres co najmniej 18 m-cy, jednostka godzinowa to 30 minut.

W ramach zadania zakupione zostaną: Lego WeDo - Zestaw Klocków z oprogramowaniem, Lego WeDo 2.0 - zestaw bazowy z oprogramowaniem, roboty edukacyjne oraz klocki Korbo 124 elementy.

3. Przedsiębiorczość

Dzieci podczas zajęć nauczą się m.in.: - gdzie i w jaki sposób można zrobić zakupy (kiosk, sklep, bazar, internet), - czym można zapłacić za zakupy (pieniądz, karta, on-line), - sposobów gromadzenia pieniędzy (skarbonka, portfel, konto bankowe), - historii monety (pieniędzy), skąd się biorą – za pracę, - waluty obowiązującej w Polsce, - liczenia na konkretach, - co to jest konto bankowe, cena.

W ramach zadania zakupione zostaną: Drewniane wagi z metalowymi szalkami, Bankomaty dla dzieci.

4. KLUB MAŁEGO ODKRYWCY

Tematyka: generator sztucznego śniegu, baniek mydlanych, fabryka mydła, suchy lód, "pasta słonia", jak "pracuje" wulkan.

Efekt uczenia się: - dzieci namacalnie poznają zachodzące w przyrodzie zjawiska fiz., poznają łańcuch przyczynowo-skutkowy, będą aktywnie uczestniczyły w eksperymentach poprzez pomoc przy pokazie, rozwiną naturalną ciekawość poznawania świata, będą otwarci na nauki - ścisłe w przyszłości

W ramach zadania zakupione zostaną: Laboratoria chemiczne, Zestawy Małego Chemika.