"Pewni Siebie" - prezentacja

Podczas uroczystego podsumowania projektu "Pewni Siebie - profilaktyka pozytywna w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie" jego uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć prezentację podsumowującą projektowe działania. Zawiera ona wykaz działań, w których brali udział uczestnicy projektu oraz zdjęcia. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Prezentacja projektowa

Bądźmy pewni siebie

W Szkole Podstawowej w Bukwałdzie zakończył się projekt „Pewni Siebie – profilaktyka pozytywna w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie” zrealizowany przez Fundację „Prymus”. Składało się na niego wiele działań w szkole, których celem było pozytywne wzmacnianie uczniów, zgodnie z założeniem, że skuteczna obrona przed zagrożeniami wymaga zdobycia pozytywnych umiejętności i kompetencji. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w szkole 16 grudnia 2015 roku.

– W projekcie zrealizowaliśmy trzy główne rodzaje działań skierowane do uczniów i rodziców, ale w części z nich uczestniczyli również nauczyciele i pracownicy szkoły – mówi pani Katarzyna Sternicka-Moritz, jego koordynatorka. – Moduł pierwszy obejmował podnoszenie kompetencji interpersonalnych uczestników. Drugi – pokazanie im niebezpieczeństw związanych z Internetem, z cyberprzestępczością oraz nauczenie ich, jak ich unikać. Ostatni moduł był poświęcony promowaniu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Myślę, że połączenie wiedzy i umiejętności z tych trzech działań zaowocuje w przyszłości skuteczną ochroną przed współczesnymi zagrożeniami – dodaje pani Katarzyna.

Wyjazd do Centrum Sterowania Ruchem
i Multicentrum

W ramach realizacji projektu „Pewni Siebie” 25 listopada uczniowie klas IV-VI pojechali do Olsztyna. Najpierw udali się do Centrum Sterowania Ruchem. Zobaczyli tam, jak działa miejski system monitoringu. Widzieli przez kamery, jak ludzie jeżdżą po mieście samochodami i spacerują chodnikami. Mogli posterować niektórymi kamerami i dowiedzieli się, jak działają światła

Potem udali się do Multicentrum. Rysowali tam z użyciem komputera i specjalnego pióra. Tworzyli muzykę oraz budowali  z klocków lego. Mierzyli również temperaturę ognia i wosku.